11 Şubat 2010 Perşembe

evde manikür&pedikür

1- yaprak dökümü dizisini izlerken,ferhunde ye kızıp içinde rahatça sanal tepikler atabileceğiniz geniiş bir leğen..
2- leğenin içine, genelde bol bulamaç alınıp kullanılmayan ,evdeki herhangi bir kremli şampuan (ben komili zeytinyağlıyı koyuyorum genelde)
3- sıcak ve soğuk su karışımından oluşturacağınız ,sıcağa yakın ılık su:)
4- ayaklarımızı suya sokuyoruz..bu arada çay kahve sigara pasta vs..bilumum gerekli materyellerimizi sehpaya dizidiziveriyoruz..
5- on dakika kadar ayaklarımız suda çıpıldatıyoruz ve gevşiyoruz da..ayaklarımızı birbirine vurdurup sürterek,doğal yoldan bir masaj icat ediyoruz..:)
6- bir ayağımızı hafif nemli kalacak şekilde kurulayıp,peddegg yada ayak ponzası yada ayak törpüsü ile,güzelce törpülüyoruz..topuklarımız,ayak altımız ve tırnak yanlarımıza özen gösteriyoruz..
7- diğer ayağımızı da aynı şekilde yapıyoruız:)
8- ayaklarımızı yıkayıp,antibakteriyel jel ile hafif ovuyoruz..
9- ayak tırnaklarımızı , batık oluşmaması için düz şekilde ve çok derin olmamak kaydıyla kesiyoruz..
10- tüm ayağımızı yıkayıp,antibakteriyel jel sürüyoruz güzelce ve bolllca..
11- o gece oje sürmemeye gayret ediyoruz..zira,bu gece ayaklarımız bol bol nemlenip,pamuklu çorapla güzellce rahatlamalı..
12- istenirse peeeling + kremleme yada yalnızca kremleme yapıyoruz..ayak kremi olsa iyi olur tabi ama eskiden ayak kremi mi vardı :) bol olan bir nemlendiriciniz de pekala aynı işlevi sağlar..boll boll kremliyoruz ayacıklarımızı ve hemen pamuklu çoraplarımızı giyiyoruz..
bunun yanısıra vazelin de harika bi yumuşatıcı..ayak kenarlarındaki etleri ben almayı pek uygun görmüyorum..ancak pedikür yaptırırken aldırabiliyorum..

MANİKÜR İÇİN DE; yukarıdaki işlemleri teker teker ellerimize yapıyoruz:)
Hiç yorum yok: