11 Mart 2010 Perşembe

HER EVE LAZIM PÜF NOKTALARI-2

devam ediyoruzz..

-özellikle siyah giysilerin,şalların,koltukların üzerinde oluşan pamukçukları almanın en kolay yolu : KOLİ BANDI
hepimiz sinir oluruz,özellikle siyah trikolarımızın,siyah pantolonlarımızın üzerinde oluşan ve ne kadar dikkat etsek de oluşmaya devam eden (misal,halılarda yuvarlanmmış izlenimi veren:)) o pamukçuklar yok mu,ahh..
efenim..napıyoruz..bir adet koli bandını mutlaka evde bulunduruyoruz..koli bandını tersten kendi üzerine sarıp,yapışkanlı yüzeyin üstte kalmasını sağlıyoruz..ve giysilerin,koltukların vs. üzerinde gezdiriyoruz..bütün saç telleri,pamukçuklar ve her ne varsa hooop koli bandının üzerine yapışıveriyor..

-camları silerken,parlaması ve geç kirlenmesi için (ayrıca bu yöntem,evi nazarlara karşı da koruyormuşş) : YİNE SİRKE..
cam ve cam yüzeylerinizi silerken, suyun içine deterjan yerine sadece sirke koyun..pimapenleri de nasıl güzel temizlediğini ve camlarınızın eskiye oranla nasıl geç kirlendiğini göreceksiniz..

-ani ağrılara karşı :ZEYTİNYAĞI
aniden kolunuz yada bacağınız ağrımaya başladı..hafif bir burkulma yaşadınız ve ağrınız var (dikkat:hafif ağrılardan ve hafif zedelenmelerden bahsediyorum)
hemen ağrılı bölgeye zeytinyağı ile masaj yapın..kan dolaşımına uygun olarak yukarıdan aşağıya ovarak ve hafif bastırarak zeytinyağı ile ovun..

-adet sancılarına karşı :MUZ
Adetleriniz çok mu sancılı geçiyor?adet döneminize birkaç gün kala,günde 1 adet muz yemeye başlayın..adet döneminiz boyunca da hergün muzunuzu yeyin..muzdaki yoğun potasyum,adet sancılarınız ve ağrılarınız için doğal bir ağrı kesici görevini zamanla üstlenecektir..

-yine bir sirke mucizesi: yeni aldığımız tavaların,ileride de yapışmama özelliğini yitirmemesi için..tavayı yeni aldığınızda,hiç kullanmadan içinde bir miktar sirke kaynatın..

-keklerimiz çökmesin: kekleriniz çöküyor mu?
kolayı var..keki hazırladıktan sonra,pişirmeden önce 20 dk. bekletin..öyle fırına verin..

-kiwi aldınız ama henüz hamlar ve çabuk olgunlaşmayacaklar..
bunu hızlandırmanın en kolay yolu: kiwilerinizi naylon poşede koyup,elma armut gibi diğer meyvelerinizin içine koyun..

-sütü,tencereye konup kaynatmadan önce, tencerenizi soğuk su ile çalkalarsanız,süt tencereye yapışmaz..

-plastik yada cam eşyaların üzerindeki etiketlerden nefret ediyorum..sanıyorum siz de öylesiniz..bu etiketlerden kurtulmanın çok basit bir yolu var: etiketlerin üzerine margarin sürün,biraz bekletin ve süngerle ovarak kolayca çıkarın..

-bulaşık yıkarken çok sık başımıza gelir..iki bardağı içiçe koydunuz ve çıkartamıyorsunuz..üstteki bardağın içine bir parça buz atın..alttaki bardağa da haffiçe sıcak su dökün..kolayca çıkacaklardır..

-spor ve bez ayakkabılarınız makınaya atmak istiyorsunuz ama tedirginsiniz: kullanmadığınız bir yastık kılıfını,bu iş için ayırın..ayakkabılarınızı yastık kılıfına koyup ağzını dikin..makinaya atin ve tertemiz olsunlar..

bugünlük bu kadar olsun..pc başına oturduğumda yine ilk aklıma gelenleri yazdım arkadaşlar..tekrar etmek isterim ki,bu yazdıklarım herhangi bir kaynaktan alıntı değil,tamamen benim kullandığım ve kullanmadan size asla yazmayacağım şeyler..
hadi siz de yazmaya devam edin,püf noktalarınız nelerdir..

1 yorum:

cemre dedi ki...

canım ne güzel şeyler yazmışsın sirke ediyorum hemen