23 Mart 2010 Salı

NERELERDEYDİMM?
heyooo..bu güzel oğlaklar çok sevimlii..


ağlın en yaramaz keçisi ..adi HAFİZE:)

gittiğimiz ilk gece, yavrulayacak olan son keçi ve en iyi cins keçilerden biri,karnında 3 yavrusu ile bağıra bağıra öldü maalesef..gece 2 de keçinin inlemeleriyle uyandık ve eşimle hemen ağıla koştuk..hamile keçi can çakişiyordu ve kurtaramadık..sezeryan ile karnındaki yavruları aldı eşim..oldukça kanlı ve kötü görüntülerdi....sezeryan yapılıp karnı yarıldığında,3 yavrunun da ölüp anneyi zehirlediğini gördük..eh..doğa herşeyin iyisini bilir..

bu minik sevimli oğlaklar çok çabuk acıkıyorlar..acıktıkları zaman da parmaklarımız emiyorlar..öyle tatlılar,öyle şekerler ki..25 tane meyve ağacı ektik eşimle..dut,kiraz,nektarin,şeftali,incir,elma,ayva,armut,erik,iğde aklıma ilk gelenler..bakalım nasıl büyüyyecek fidanlarımız..bizim de dikili bir ağacımız oldu:)


kelimenin tam anlamıyla temiz hava-bol gıda ritüelimizi gerçekleştirdik 3 gün boyunca..heryer yemyeşil..oksijenden neredeyse ciğerlerimiz yanıyor..nefis..
6 yorum:

duyqş dedi ki...

hayatım da hiç yeni doğmuş bir keçi görmemiştim, ne şanslı hatunsun sen yahu keşke bende oralarda olsam.

huysuz ve tatlı günce.. dedi ki...

DUYGUŞŞ MERHABA CANIM..
VALLA NE YALAN SÖLİYİM..BEN DE EVLENENE KADAR YANİ 2BUCUK YIL ÖNCESİNE KADAR BIRAK YENİ DOĞMUŞ KEÇİYİ,,DALINDA ERİK BİLE GÖRMEMİŞTİM..BİR ŞEHİR ÇOCUĞU OLARAK,KÖY KÖKENLİ BİR AİLENİN OĞLUYLA EVLNEMEK,BANA İNAN ÇOK ŞEY KATTI..
GELMEK İSTERSEN HABERLEŞELİM..NE ZAMAN İSTERSEN GÖTÜREBİLİRİM SENİ DE..NEZAKETEN DEĞİL ,GERÇEK BİR TEKLİFTİR..SEVGİLER DUYGUŞCUK..

Pembe Tatlar dedi ki...

Hepsi birbirinden tatlı ya...
İçim gitti fotolara bakarken ne güzel doğayla iç içe tadını çıkartmışsınız ne güzel...

sevgiyle kal canım...

IŞIL dedi ki...

harıka fotolar

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

huzur bu balım bu arada virsü var sitende bak ne diyor nilmoon.blogspot.com adresindeki web sitesi, bilgisayarınıza zarar verebilecek veya izniniz olmadan çalışabilecek kötü amaçlı yazılım barındıran esrailemutfak.blogspot.com sitesinden öğeler içeriyor. Kötü amaçlı yazılım içeren bir web sitesini yalnızca ziyaret etmek bile bilgisayarınıza virüs bulaşmasına yol açabilir.

butterflyfeeling dedi ki...

doğa ya başka bişeye gerek yok huzur içinn ...emekli olsamda kaçsam uçsuz bucaksız yerlere :((